شیشه هوشمند چیست ، چرا و چگونه ؟

اکنون شیشه به عنوان یکی از مصالح ساختمانی پرتنوع و پر استفاده در فضاهای اداری، خانه ها و ویلاها بکار گرفته می شودو سبب ساخت خلاقیت های معماری و طراحی داخلی شده می باشد.شیشه هوشمند نوعی از شیشه ها می باشد که با مصرف از تکنولوژی های نوین  می شود با آن اندازه جذب نور را تغییر بدهیم. در خیلی از شهرهای بزرگ که ساختمان ها حاوی طبقات زیادی می باشند تابش شدید نور خورشید به داخل ساختمان آزار دهنده است و سبب اتلاف انرژی می شود در این موارد شیشه هایی در ساختمان ها نصب خواهد شد که بتواند مانع تابش نور خورشید به درون ساختمان شود و همین طور در شب و زمان هایی که هوا ابری می باشد بتوانیم آن را به شکل شفاف تبدیل بکنیم. فقط شیشه ای که این خواص  را دارد شیشه های هوشمند می باشد.

چرا شیشه های هوشمند؟

اکنون شیشه به عنوان یکی از مصالح ساختمانی پرتنوع و پر استفاده در فضاهای اداری، خانه ها و ویلاها استفاده می گردد و سبب ساخت خلاقیت های معماری و طراحی داخلی شده می باشد. تلاش های فراوانی جهت کمتر شدن مصرف انرژی از راه پنجره ها صورت گرفته می باشد مثل بکارگیری از پرده های ضخیم، پنجره های دوجداره و… ولی بهترین راه برای پنجره ها شیشه های هوشمند شناسایی شده می باشد زیرا هم از هدر رفت انرژی جلوگیری می کند و هم اینکه می توانید اندازه نور ورودی را تنظیم نموده و احتیاجی به پرده های ضخیم نخواهیم داشت.

برای مثال شما قادرید ازاین گونه شیشه، جهت تولید اتاق مدیریت بکارگیری بکنید. شخص مدیر می شود در هر وقتی که لازم بود با شفاف نمودن شیشه کارکرد کارکنان خود را زیر نظر بگیرند و در موقعیت هایی که احتیاج به حریم خصوصی وجود می داد، مثل جلسات کاری، شیشه هوشمند سوییچ دار را مات بکند.

فایده های  مصرف اسمارت گلس

شیشه های هوشمند، در مقابل حرارت، اشعه   UV  خورشید و صوت عایق است.  بکار گیری از شیشه های هوشمند در پنجره ها سبب کمتر شدن مصرف انرژی خواهد شد.شیشه های هوشمند را می شود در گونه های رنگ های متفاوت تولید نمود تا متناسب با دکوراسیون خود از آنها استفاده کنیم.ازاسمارت گلس هنگامی که در شکل مات قرار دارد می شود به عنوان پخش تصاویر پروژکتور استفاده نمود.خوبی های مهم دیگر شیشه های هوشمند ساخت حریم خصوصی می باشد.هزینه راه اندازی و نگهداری از شیشه های هوشمند مناسب می باشد.شیشه های هوشمند استحکام و مقاومت خیلی بالایی دارد و طول عمر زیادی خواهند داشت و همینطور در مقابل شکستن مقاوم می باشند و نخواهند شکست.

تعمیر و نگهداری آسان

در حقیقت شیشه‌های هوشمندباصرفه جویی زیاد در مصرف بی‌رویه انرژی باعث بزگشت میزان بسیاری از ذخایر طبیعی شده اند. شیشه های هوشمندبا مانع شدن از ورود گرمای مزاحم به درون فضا و همین طور مانع شدن از سرمای خارج به درون، باعث زخیره انرژی می شوند.

خرید شیشه هوشمند

شیشه هوشمند چگونه کار می کنند؟

در تولید این گونه شیشه ها از کریستال مایع استفاده می گردد. زمانی که جریان برق از کریستال مایع رد بشود این شیشه شفاف خواهد شدو هنگامی که برق قطع بشود کریستال ها دوباره به راحتی نامنظم تبدیل می شوند و شیشه مات خواهد شد. در هنگام مات شدن شیشه های  هوشمند به اندازه 80 درصد نور مرئی از آن رد می کند بنابراین فضای مورد توجه نور کافی برخوردارمی باشد. همین طور کریستال مایع نقش اصلی در ذخیره سازی انرژی خورشید هم دارا می باشد.

کاربردهای شيشه هوشمند

از تکنولوژِ شیشه هوشمند می شود در محیط هایی مانند شرکت های تجاری، ادرات، سازمان های خصوصی و دولتی، خانه ها و ویلاها، حمام و… استفاده نمود. اگر بخواهیم گروه بندی از محل های مصرف از این گونه شیشه ها داشته باشیم بطور زیر می باشد:

دکوراسیون داخلی- محوطه حمام و پارتیشن ها

مراکز اداری- اتاق کنفرانس، اتاق های تجاری و جلسات

هتل ها-  طراحی لوکس لابی، اتاق مدیریت، بخش پذیرش، پنجره های خارجی و حمام های مستر هتل ها

چگونه شيشه هوشمند سفارش دهم ؟

ایران آبگینه بعنوان یکی از معتبرترین شرکت های فعال در زمینه اجرای شیشه هوشمند آماده ی طراحی ، فروش ، اجرای انواع شیشه های هوشمند و غیر هوشمند و خاص در سراسر ایران می باشد . جهت سفارش می توانید از طریق شماره های موجود در سایت ، یا حضور در شوروم ایران آبگینه اقدام نمایید .