آیا شما هم از دنبال کنندگان فیلم و سریال های روز هستید؟ پس حتما نام سریال بازی مرکب (اسکویید گیم | Squid game) به گوشتان خورده است. در قسمت ۷اُم این سریال، از شرکت کنندگان می خواهند روی پلی حرکت کنند که از بخش های مختلف شیشه ای ساخته شده است. اما جنس شیشه های به کار رفته متفاوت است. سکوریت یا معمولی؟

در این سریال، شیشه سکوریت یعنی زندگی و شیشه معمولی یعنی سقوط از پل و مرگ!

پل شیشه ای Squid game

قسمت 7 سریال بازی مرکب

شیشه سکوریت چه ویژگی هایی دارد؟

 

مزیت ها نسبت به شیشه های معمولی:

۱- توانایی تحمل فشار ۵ تا ۷ برابری

۲- مقاومت ۵ برابری در برابر گرما (حتی تا ۳۰۰ درجه سانتیگراد!)

۳- دارای ذرات ایمن در هنگام شکسته شدن

 

شیشه سکوریت توانایی تحمل وزن ۴۰ کیلوگرم بر ۱۰ سانتی متر مربع را دارد. این ویژگی مهم باعث می شود که اگه یک قطعه مربعی با اندازه مناسب از این شیشه را داشته باشیم، دو انسان با وزن معمولی می توانند به راحتی روی آن قرار بگیرند. همین ویژگی علت نجات یافتن جان سه شخصیت اصلی سریال Squid game است.

البته این نوع شیشه ویژگی های دیگری هم دارد که ممکن است روزی جان شما را نجات دهد!

شیشه سکوریت امن می شکند. یعنی اگر در اثر ضربه (ضربه باید بسیار کاری باشد چون نمی توانید به این راحتی ها این شیشه را بشکنید) شیشه خرد شود، به قطعات ریز و دور گِردی تبدیل می شود. پس دیگر خبری از تکه های شیشه شکسته شده شمشیری شکل و خطرناک نیست.

همچنین مقاومت زیاد در برابر گرما این امکان را به شما می دهد که اگر آتش سوزی ای در محل رخ داد، حداقل از خطر شیشه های تیز ریخته شده کف زمین در امان باشید.

 

چگونه آن را از شیشه معمولی تشخیص بدهیم؟

در قسمتی از فیلم می بینیم که یکی از شرکت کنندگان در بازی به علت اینکه تجربه چندین ساله در شغل شیشه سازی دارد، به راحتی می تواند شیشه سکوریت را از شیشه معمولی تشخیص بدهد.

 

  • اگر با زاویه ۲ تا ۵ درجه به شیشه سکوریت نگاه کنیم، موج هایی با فاصله از یکدیگر خواهیم دید.
  • شیشه سکوریت با الماس قابل برش نمی باشد.
  • صدای تولیدی حاصل از ضربه روی آن شفاف تر است.
  • اگر با عینک پلارید به آن نگاه کنیم، دایره های کوچک و بزرگی روی آن می بینیم.

 

اگر شما هم علاقه مند به استفاده از شیشه سکوریت در منزل، محل کار، نمای ساختمان یا حتی پل شیشه ای خود (!) هستید، ایران آبگینه با سابقه چندین ساله در اجرای انوع شیشه (شیشه هوشمند، ضدگلوله، نما و …) آماده خدمت رسانی به شماست.
با ما تماس بگیرید.